POLECAMY

Ceny paliw w Polsce - wykresy
REKLAMA

Tagi

TOP-5 wkurzających rzeczy na drogach

Ponieważ wszelakie rankingi publikowane na łamach naszego portalu są szczególnie lubiane, postanowiliśmy stworzyć kolejny, tym razem TOP 5 rzeczy wkurzających kierowców.1. Dziury.
Któż czytając samą zajawkę artykułu o tym podpunkcie nie pomyślał? Oczywiste jest także to, że znalazły się one na pierwszym  miejscu. Są jednak dziury szczególne, wybitne, nad którymi trudno przejść, a właściwie przejechać do porządku dziennego. I to nie bynajmniej z powodu ich gabarytów czy usytuowania. Głęboka wyrwa na środku gminnej arterii, utrzymywana latami z braku środków na jej załatanie, oznaczona wciąż przewracanym brudnym pachołkiem, to banalny element rodzimego pejzażu komunikacyjnego. Nie budzi większych emocji. W przeciwieństwie na przykład do odkrytych niedawno szczelin w nowych  autostradach. Media zwietrzyły nośny temat i natychmiast napadły na wykonawców autostradowych nawierzchni, obwiniając ich o partactwo. A ci stulili uszy i przyjęli wszystkie ciosy na szczękę i wątrobę. Zamiast spokojnie wytłumaczyć, że szczelinowanie autostrad jest najnowszym osiągnięciem myśli technicznej w drogownictwie. Przerwy w ciągłości asfaltu odgrywają rolę dylatacji i będą zapobiegać o wiele groźniejszym pęknięciom, spowodowanym różnicą temperatur między latem a zimą.

2. Pijani kierowcy.
Ten podpunkt w sumie powinien zająć równorzędnie pierwsze, ale skoro ma to być ranking... Nie mniej jednak nie jesteśmy zwolennikami wsiadania za kółkiem po pijaku. Z policyjnych statystyk i badań opinii publicznej wynika, że znaczący odsetek rodaków nie widzi nic nagannego w prowadzeniu pojazdu po kilku głębszych. Może dlatego, że coraz częściej siadamy za kółko wstanie nietrzeźwości? Każdy wybacza grzechy popełnione przez samego siebie. Najgorsze jest to, że pijanego kierowcę trudno na drodze zidentyfikować i zlokalizować. Są tacy, którzy po zatankowaniu promili do krwi odnajdują w sobie ducha mistrza Formuły 1, ale  też i tacy, którzy po pijaku jeżdżą dużo wolniej i ostrożniej niż na trzeźwo. Nie mniej jednak nie polecamy testowania swojej sprawności na drodze po alkoholu.

3. Policjanci z "suszarą".
No i ustawią się w najmniej spodziewanym miejscu, pod słońce, za zakrętem. Innymi słowami - mistrzowie kamuflażu. I zanim dostrzeżemy go chowającego radar, wyskakuje on z lizakiem na środek drogi, aby zatrzymać przyłapanego na zbyt szybkiej jeździe. Jak się to może skończyć? Punkami na koncie. No chyba, że umiemy negocjować. Oprócz suszarki policja w Rosji wyposażona jest już w alko-laser, który był już przez nas opisywany.4. Fotoradary.
W sumie zastanawialiśmy się, czy nie przesunąć tej pozycji na miejsce trzecie, ale niech jest, jak jest. Fotoradary, a częściej zwykłe atrapy, czyli maszty z pustymi pojemnikami. Niektóre są w takim stanie, że chyba nawet najstrachliwszy kierowca nie uwierzy, że wnętrze odrapanego pudła może skrywać miernik prędkości. Zapowiadano, że atrapy fotoradarów znikną z naszego drogowego krajobrazu. Na razie nie widać jednak żadnych zmian. Na dodatek powinny być one bardziej widoczne, malowane w jaskrawe barwy. Skoro już zostałem ostrzeżony o radarze, to niech nie odwracam uwagi na jego poszukiwania!

5. Roboty drogowe.
... czyli objazdy, ruch wahadłowy, strata czasu, korki. Niby nie ma na co narzekać. To przecież dobrze, że tyle się w Polsce remontuje i buduje. Tylko dlaczego tak długo? Dlaczego tak powszechny jest widok robotników wspartych o łopaty, palących papierosy lub wałęsających się bez celu?

Jeżeli chcecie urozmaicić ranking o swoje pozycje, piszcie w komentarzach. Rozważymy każdą propozycję.

Dodane przez: czarnywydech

Warszawa, Marynarska 14 lok. 12
Oryginalny reflektor przedni do Opel Corsa. Najniższa cena w Warszawie.
Warszawa, Romera 14
wersja TREND SVP + pakiet GOLD X
rok produkcji 2012
Wrocław, Karkonoska 50
Promocje na nowe samochody Opla! Zachęcamy do skorzystania z promocji i...
Świdnica, Wrocławska 105
W naszej ofercie znajdują się samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe....
Warszawa, Grochowska 162/164
VIKING na 4 rowery uchwyt na hak uchwyt rowerowy o niezwykle trwałej,...
Warszawa, Emaliowa 15
Profesjonalna wymiana opon w felgach stalowych i aluminiowych.
Warszawa, Instalatorów 9
Pakiet obejmuje trzygodzinny dostęp do stanowiska z podnośnikiem, oraz...
Warszawa, Grochowska 162/164
Najnowocześniejszy box dachowy na świecie!!! Inter Pack Shadow to...
Warszawa, Grochowska 162/164
Dodatkowa przestrzeń ładunkowa zamknięta w nowoczesnej i opływowej...
Warszawa, Sporna 1/3
Mały, a jednak przestrony, ekonomiczny, ale z dynamicznym silnikiem....
Oświęcim, Rynek Główny 20
Leć z nami na WAKACJE i za każde wydane 4 tys. zł odbierz bon na paliwo o...
,
Witam, mam do zaoferowania wynajęcie taksówki londyńskiej Austin wraz z...
Warszawa, Sporna 1/3
Wygodny, przestronny, dynamiczny, a na dodatek bogato wyposażony. Wypróbuj...
Warszawa, Regulska 66
Profesjonalny montaż sekwencyjnego wtrysku gazu BRC Sequent 24 do auta...
Sosnowiec, Lenartowicza 51
Uniserwis zaprasza na diagnostykę samochodowa do Sosnowca

Wybierz region


Województwo *
Miasto *
Odległość
Polityka prywatności Ostatnia modyfikacja: 2019.03.26
Powered by Actualizer CMS & Heuristic