POLECAMY

Ceny paliw w Polsce - wykresy
REKLAMA

Tagi

Cofanie liczników

                 

                   

                                                       Cofanie liczników
 Coraz częściej w świecie motoryzacyjnym słyszymy o procederze, jakim jest cofanie liczników. Administracja serwisu Polskimechanik.pl nie pochwala wykonywania takich czynności, ponieważ są one zwyczajnym oszustwem, dlatego na tej stronie nie zostaną umieszczone informacje jak taki licznik cofnąć, aby nie propagować takiej wiedzy. Warto jednak zastanowić się nad przyczynami tego zjawiska.

Dlaczego ludzie cofają liczniki?
Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Ludzie cofają liczniki, ponieważ zależy im na osiągnięciu maksymalnie możliwego zysku ze sprzedaży samochodu (jest on popularny wśród handlarzy autami). Często ludzie wolą kupić „zapuszczone” auto o niskim przebiegu, niż ładny, czysty samochód z dużą ilością przejechanych kilometrów. W tym drugim przypadku klienci często myślą, że samochód ma wiele wad (między innymi duży przebieg) i że pojazd taki jest specjalnie odmalowany i umyty aby zwiększyć jego atrakcyjność i po prostu aby go komuś „wcisnąć”. Jest to główny powód, dla którego właściciele aut cofają liczniki, ponieważ mały przebieg w znaczącym stopniu zwiększa atrakcyjność auta. Niestety jest to w Polsce proceder legalny. Można więc stwierdzić, że cofanie liczników, to „legalne oszustwo”.


Jakie są efekty cofania liczników?
Efektem takiego procederu jest zakup zużytego pojazdu, w którym łatwo o awarię lub samochodu posiadającego jakieś poważne wady. Oczywiście wiąże się to z przepłaceniem za pojazd, który wart jest o wiele mniej. Można więc śmiało stwierdzić, że wszystkie efekty zakupu pojazdu z cofniętym licznikiem są oczywiście jak najbardziej negatywne dla kupującego.

Jak nie dać się nabrać oszustom?
Aby nie paść ofiarą oszustwa, należy bardzo dokładnie obejrzeć pojazd. Trudno jest określić, czy w danym pojeździe licznik był cofnięty, czy też nie. Jeśli jednak jakieś auto wyda się nam podejrzane, to lepiej nie ryzykować i zdecydować się na kupno innego auta lub wysłać samochód na specjalne badania (oszuści zazwyczaj nie zgodzą się na to i sprawa zostanie rozwiązana). Wiele osób pyta: Jak można nabrać podejrzeń, że w danym samochodzie mogło dojść do cofnięcia licznika? Trzeba taki samochód dokładnie sprawdzić. Jeżeli na liczniku ma on mało kilometrów, a wiele szczegółów świadczy o tym, że był używany przez długi czas (wytarte siedzenia, kierownica lub pedały itp.), to prawdopodobnie licznik w takim samochodzie został cofnięty.

Podsumowując, warto jest zwrócić szczególną uwagę na kupowany przez nas pojazd. Jeśli wiele elementów świadczy o jego ciągłym używaniu, to lepiej nie ryzykować. Nie należy się również kierować tylko i wyłącznie liczbą przejechanych kilometrów przy zakupie auta. Przed kupnem samochodu warto wybrać się do stacji diagnostycznej na szczegółowe badania. Jest to ogromnie ważne, gdy pojazd wydaje się nam być podejrzany. Lepiej nie ryzykować w takich sytuacjach. W dzisiejszych czasach handlarze aut zrobią wszystko by wcisnąć naiwnym ludziom „buble” i chwytają się wszelkich możliwych sposobów aby ten cel osiągnąć. Potencjalnym klientom zaleca się ostrożność oraz dokładne obejrzenie auta przed zakupem. Warto skorzystać z możliwości jazdy próbnej, aby poszukać ukrytych wad. Jeżeli wyniki naszych testów i badań diagnostycznych okażą się bardzo pozytywne, to nawet przy wysokim przebiegu warto kupić taki pojazd.


Polityka prywatności Ostatnia modyfikacja: 2019.03.26
Powered by Actualizer CMS & Heuristic